Verification: 6ab19e626810e10c Tarayıcı Virüsleri Çözüm - Hikmet İSKİFOĞLU

Tarayıcı Virüsleri Çözüm

Tarayıcı Virüsleri Çözüm

Sorun tanımı:
Sürekli yeni tarayıcı sekmesi açan bir virüs aşireti. Aşiret dememin sebebi kendisini çoğaltıp sürekli diğerlerini tetikleyen bir virüs.

Virüs açıklaması:

Bu tip virüsler kendisini başlangıça atıyor ve bilgisayar her başladığında kendisini tekrar aktif ediyor. Görev yöneticisinden kaldırsanız ve denetim masasından silseniz dahi birbirini tetikleyen birçok kurulum yaptığı için sürekli sizi aynı döngüye sokuyor. Ve sürekli can sıkıcı sekmeler açıp sizleri saçma sapan sitelere yönlendiriyor.

Amaç

Geçtiğimiz günlerde karşılaştığım bir sıkıntının çözümünü paylaşmak istedim. Olur da birimizin başına gelirse sorunu çözmek için alternatif bir çözümdür. Şahsen bu programı kullandığımda bir sıkıntı yaşamadım, yinede dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Çözüm:

Adım 1

HijackThis adlı küçük uygulamayı indirip çalıştırıyoruz.


Do a system scan and save logfile
diyoruz ve sistem taraması yapıp log dosyasını açıyor. Dilerseniz bu log dosyasını programın kendi sitesine gösterip logdaki uygulamalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Adım 2

Bu ekranda fixlemek istediklerinizi işaretleyip “Fix checked” butonuna basıyoruz. Ardından bilgisayarımızı tekrar başlatıyoruz. Sorun muhtemelen çözülecektir.

Program bildiğim kadarıyla daha çok tarayıcı sorunlarıyla ilgili çözümler sunmaktadır.

Total Page Visits: 882 - Today Page Visits: 2
Önerilen Yazı :  İki Boyutlu Matris ve Uç Değer Sayıları C++

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir